Jak wyczyścić okna bez smug?

Mycie okien to ciężka praca - zajmuje dużo czasu, a efekty nie zawsze są takie jakich się spodziewaliśmy. Jeśli zastanawiasz się jak wyczyścić szyby w oknach, by światło nie obnażało smug to jesteś w dobrym miejscu. Istnieje kilka skutecznych sposobów na to, by Twoje okna były idealnie czyste i lśniące. Podzielimy się z Tobą wskazówkami jak prawidłowo wyczyścić okna, nie pozostawiając irytujących smug i plam.

Jak wyczyścić okna bez smug?

Przed czyszczeniem

Kurz, deszcz, wiatr, ślady pozostawione przez dzieci czy zwierzęta utrudniają zachowanie porządku, również w przypadku okien. Przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności oraz przy użyciu odpowiednich narzędzi smugi i plamy znikną łatwiej niż myślisz. Zanim zabierzesz się za mycie okien dobrze jest wykonać kilka czynności, które ułatwią ten proces.

Zacznij od usunięcia zbędnych przeszkód. Przestaw meble i przedmioty, które mogą Ci przeszkadzać w swobodnym poruszaniu się. Następnie zabezpiecz podłogę pod oknem starymi gazetami lub szmatkami, by uniknąć zamoczenia i przypadkowego zabrudzenia. Pierwszym krokiem do perfekcyjnie czystych okien jest wyczyszczenie framug, w których gromadzi się kurz. Do tego celu użyj wilgotnej ściereczki, najlepiej z mikrofibry. Mikrofibra jest niezwykle chłonna i łatwo usuwa zanieczyszczenia, nie rozmazując ich. Kluczowe jest również określenie sprzyjającej pory na mycie okien. Unikaj zarówno deszczowych dni, jak i tych bardzo słonecznych, ponieważ słońce przyczynia się powstawaniu smug.

Naturalne sposoby na mycie okien

Sposobów na mycie okien jest wiele. Możesz używać naturalnych środków lub wspomagać się gorącą parą czy silną chemią dostępną w sklepach. Pamiętaj, że mycie okien domowymi sposobami jest ekonomiczne i daje niewiarygodne efekty. Jedną z najpopularniejszych naturalnych metod mycia okien jest użycie octu i soli. Wymieszaj dokładnie cztery łyżki octu i 100 gramów soli w litrze wody. Jeśli masz spryskiwacz, możesz umieścić w nim tą mieszankę. Wstrząśnij i spryskaj szyby, usuwając płyn gazetą. Jeśli Twoje okna są wyjątkowo zabrudzone, użyj większej ilości octu, by zdezynfekować najbardziej uciążliwe plamy. Nie musisz obawiać się specyficznego zapachu octu, po kilkunastu minutach nie będzie po nim śladu.

Dużą skutecznością w czyszczeniu okien czy luster cieszy się roztwór z 500 ml wody, octu i alkoholu. Rozpyl uzyskaną mieszankę równomiernie na szklanej powierzchni. Pocieraj szybę okrężnymi ruchami gazety aż stanie się sucha i lśniąca. Papierowa gazeta to nieoceniony pomocnik w myciu okien – idealnie wchłania wodę i nie pozostawia smug, dzięki czemu nie stracisz czasu na polerowanie szyb. Gazeta nie pozostawia również żadnych śladów jak może zdarzyć się w przypadku używania zwykłego papierowego ręczniczka.

Jak czyścić okna parą? Poznaj rozwiązania Ariete

Naturalne środki pomogą Ci w myciu okien, będą tańszą i bardziej ekologiczną alternatywą dla chemicznych płynów, które możesz kupić w sklepie. Nadal jednak będą wymagały dużego nakładu Twojej pracy, by rezultat końcowy był zadowalający. Na szczęście istnieje jeszcze jeden sposób na mycie okien, który daje szybkie efekty i jest bezpieczny dla środowiska. Mowa oczywiście o gorącej parze, która nie tylko doczyści nawet najgorsze plamy, usunie kurz, ale również wyeliminuje 99,9% bakterii i alergenów. Parowe mycie okiem jest możliwe dzięki poręcznym, lecz wszechstronnym urządzeniom, taki jak Vapori Jet Ariete. Jedyne co musisz przygotować to woda z kranu! Vapori Jet generuje parę w zaledwie trzy minuty i na jednym zbiorniku możesz czyścić okna nieprzerwanie przez 15 minut.

Gorąca para, dzięki swoim właściwościom pozwala na odtłuszczenie szyb i wyeliminowanie uporczywych plam i zabrudzeń. Jest to rozwiązanie bezpieczne dla środowiska i odpowiednie dla alergików, ponieważ skutecznie eliminuje roztocza i inne alergeny, poprawiając jakość powietrza w całym domu. Dzięki końcówce szczelinowej skutecznie doczyścisz wszystkie zakamarki okien, do których nie dotrzesz zwykłą szmatką. Vapori Jet to nie tylko idealny pomocnik przy myciu okien. Ten praktyczny czyścik parowy pomoże Ci również w utrzymaniu porządku w kuchni czy odświeżeniu tapicerki. Jeśli Twoje okna są już nieskazitelnie czyste i lśniące, użyj Vapori Jet do prasowania delikatnych firanek i zasłon!
>>> Sprawdź ofertę naszych oczyszczaczy parowych! <<