Skuteczne odkażanie wnętrza samochodu

Samochód towarzyszy nam codziennie – przemieszczamy się nim, podróżujemy, każdego dnia spędzamy w aucie wiele czasu. Dlatego tak ważne jest utrzymanie wnętrza samochodu w jak najlepszym porządku. Nie wystarczy tylko odkurzyć tapicerki, bo wirusy i bakterie wnikają głęboko do wnętrza i odkurzacz sobie z nimi nie poradzi. Czyszczenie wnętrza samochodu to nie tylko kwestia estetyczna, ale przede wszystkim zdrowotna. Dokładne odkażenie auta to skuteczny sposób na oddychanie świeżym powietrzem, co jest szczególnie ważne dla dzieci i osób z alergią. Jeśli chcesz wiedzieć jak skutecznie wyczyścić i zdezynfekować wnętrze Twojego samochodu, pozbyć się alergenów i innych szkodliwych mikroorganizmów, zastosuj się do naszych wskazówek.

Skuteczne odkażanie wnętrza samochodu

Jak wyczyścić wnętrze samochodu?

Samochód często bywa naszym drugim domem. Używamy go na co dzień, jeżdżąc do pracy, odwożąc dzieci do szkoły, a nierzadko wyjeżdżamy autem na wymarzony urlop. Jest naszym nieocenionym pomocnikiem w codziennym życiu, jednak podczas częstego użytkowania bardzo szybko dostają się do niego zanieczyszczenia, które na dłuższą metę mogą być szkodliwe dla naszego zdrowia. Z tego powodu należy często dokładnie czyścić i odkażać wnętrze naszego samochodu. Dotyczy to nie tylko widocznych części, takich jak deska rozdzielcza czy tapicerka, ale również trudno dostępnych miejsc jak przewody klimatyzacji.

Przed odkażeniem samochodu odpowiednimi narzędziami, należy w pierwszej kolejności dokładnie wyczyścić całą kabinę z osadzonego kurzu i zanieczyszczeń. Dzięki odkurzaczowi bezprzewodowemu Ariete ta czynność nie zajmie Ci dużo czasu. Możesz użyć do tego specjalnego niewielkiego odkurzacza samochodowego lub skorzystać z odpinanych akcesoriów odkurzacza pionowego Ariete, którego używasz w domu. Najnowsze modele (link?) wyposażone są w cyfrowe, mocne silniki z potrójnym systemem filtracji, co gwarantuje maksymalną skuteczność czyszczenia. W kilku prostych krokach pionowy odkurzacz stanie się przenośnym urządzeniem, który z łatwością przeniesiesz do auta i doczyścisz nawet najbardziej uciążliwe zabrudzenia.

Skuteczność i siła odkurzaczy Ariete tkwi nie tylko w mocy ssania, ale również w baterii, która pozwala na 35 minut nieprzerwanego sprzątania. Trzy rodzaje szczotek, odpowiednich do wszystkich rodzajów powierzchni skutecznie wyeliminują nieczystości. Turboszczotka do usuwania sierści Twoich czworonożnych przyjaciół uwolni powietrze od drażniących alergenów. Odkurzacze Ariete wyposażone są w 3 rodzaje filtrów – metalowy, węglowy oraz filtr HEPA. Taki system filtracji nie tylko poradzi sobie z kurzem, ale sprawi, że powietrze, którym oddychamy będzie czyste i świeże.

Sanityzacja wnętrza samochodu: jak to zrobić dobrze?

Po dokładnym oczyszczeniu samochodu możesz przejść do odkażania jego wnętrza. Istnieje kilka metod przeprowadzenia sanityzacji, które obejmują stosowanie detergentów chemicznych, środków odkażających w spray’u, użycie wysokich temperatu, a nawet aktywnego tlenu. Najbardziej praktycznym i skutecznym rozwiązaniem jest jednak użycie środka dezynfekującego do czyszczenia pomieszczeń.

Ariete jest autorem innowacyjnego urządzenia dezynfekującego SaniJet, które jest pierwszym na rynku nebulizatorem odkażającym do użytku domowego. Urządzenie o kompaktowym kształcie jest nie tylko poręczne, ale również bardzo proste w użyciu. Możesz mieć je zawsze pod ręką, by w każdej chwili zadbać o wnętrze swojego samochodu.

Sanityzacja auta: jak to działa?

Korzystanie ze środka dezynfekującego SaniJet jest niezwykle proste i intuicyjne. Wystarczy, że rozpuścisz saszetkę SaniJet Clean w wodzie. Uzyskany roztwór rozpylasz bezpośrednio na powierzchnię, którą chcesz zdezynfekować i wybierasz odpowiednią intensywność strumienia. Pamiętaj, że aktywny roztwór ma różowy kolor – wtedy środek jest gotowy do użycia. Proszek należy rozpuścić w około 700 ml wody z kranu, a przy jednym napełnieniu możesz zdezynfekować nawet 200 metrów powierzchni. Jeśli nie zużyjesz całego roztworu masz pewność, że przez następne 7 dni będzie on przydatny do użycia. Wyznacznikiem zawsze będzie jego różowy kolor.