Zmiana pory roku: oszczędzaj miejsce dzięki pakowaniu próżniowemu

Porządki i higiena Ariete

Zmiana pory roku: przewodnik po uporządkowanej szafie

Jak wiemy, zmiana pory roku to okres, który zawsze stawia nas przed wyzwaniami. Niezależnie od tego, czy jest to nadejście pięknej pogody, czy pierwsze chłodne temperatury jesieni, każdego roku musimy ponownie otwierać pudełka, odświeżać ulubione wełniane swetry lub odgrzebywać ten czy inny strój kąpielowy, nie zapominając o czyszczeniu szaf.

Chociaż jest to z pewnością wymagający okres, zmiana pory roku może również stać się doskonałą okazją do porządków; wyrzucając ostatecznie wszystkie te ubrania lub inne akcesoria, których już nie używamy, a które mogą sprawić radość przyjacielowi czy osobom najbardziej potrzebującym.

W tym dogłębnym opracowaniu wspólnie z ekspertami Ariete zobaczymy, jak prawidłowo dostosować się do zmiany pory roku, a przede wszystkim gdzie przechowywać ubrania, które nie powinny być już przechowywane w szafie w oczekiwaniu na swoją kolej. Ponadto, znajdą się tu również porady dotyczące czyszczenia i dezynfekcji szaf.

Pakowanie próżninowe

Zmiana pory roku z czystą i zorganizowaną szafą

Po wyczyszczeniu i zdezynfekowaniu każdego zakątka szafy możemy przechowywać wszystkie ubrania i akcesoria, których potrzebujemy, pamiętając również o umieszczeniu w szafie saszetek zapachowych. Ale gdzie powinniśmy przechowywać ubrania z przeznaczeniem na zmianę pory roku, które w danym momencie nie są odpowiednie?

Aby zrobić miejsce na ubrania zimowe i vice versa, możemy skorzystać z dwóch rozwiązań.

Pierwsze jest najbardziej klasyczne i polega na umieszczeniu przedmiotów w pudełkach, które należy oznakować zgodnie z tym, co zamierzamy w nich przechowywać. Drugie jest najbardziej praktyczne i oszczędzające miejsce i polega na użyciu worków próżniowych.

Pudełka są niewątpliwie pierwszą opcją, która przychodzi na myśl gdy chcemy przechować ubrania po zmianie pory roku. Z drugiej strony są one bardzo wygodne do segregowania wszystkich posiadanych przez nas ubrań, dzieląc je według rodzaju, koloru i odpowiadającej pory roku, co następnie będzie łatwo rozpoznawalne dzięki etykietom umieszczonym z na pudle.

Z drugiej strony, aby przechować ubrania całej rodziny, będziemy potrzebować wielu pudełek i zatem wystarczającej przestrzeni w domu. Właśnie z tego powodu, zalecane jest użycie worków próżniowych. Jak już wspomniano, jest to system oszczędzający miejsce, który pozwoli nam zaoszczędzić do 75% dostępnej nam powierzchni. Ponadto, dzięki działaniu próżni, worki będą w stanie chronić wszystkie przedmioty odzieżowe i pościel przed roztoczami, molami, pleśnią i wilgocią, zachowując je w doskonałym stanie na wiele lat. Proces ssania worków próżniowych jest przeprowadzany bezpośrednio przy użyciu odkurzacza: po próżniowaniu worki należy następnie zamknąć za pomocą zamka błyskawicznego i odpowiedniej nakładki zabezpieczającej.