Mop parowy: Jak działa i jak go używać

Mop parowy: najlepszy sprzymierzeniec w domowych porządkach

Mop parowy: Jak działa i jak go używać

Mop parowy jest niemal nieodzownym sprzymierzeńcem w utrzymaniu czystości i jak najwyższej higieny w gospodarstwie domowym. Jest to jedyne urządzenie gospodarstwa domowego zdolne do usuwania najbardziej uporczywych zabrudzeń ze wszystkich rodzajów powierzchni, w tym zabrudzeń znajdujących się między szczelinami. Dzięki czyszczącej mocy pary, mop parowy usuwa zarazki i bakterie bez użycia detergentów i dodatków chemicznych, zapewniając nieporównywalne nigdzie indziej rezultaty. Przyjazne dla środowiska i naszych portfeli, mopy parowe Ariete są niezbędnym narzędziem do codziennych prac domowych. Przed jego użyciem należy zrozumieć, jak działa mop parowy i jak go prawidłowo używać na wszystkich powierzchniach i tkaninach, przywracając im pierwotny blask.

Jak działa mop parowy

Mop parowy, taki jak te dostępne w katalogu Ariete, dokładnie czyści i dezynfekuje cały dom, wykorzystując moc pary do eliminacji zarazków i bakterii z każdej powierzchni. Używanie go do prac domowych oznacza również ochronę środowiska, ponieważ nie ma potrzeby stosowania tradycyjnych detergentów i innych produktów chemicznych, tworząc środowisko wolne od ścieków środków powierzchniowo czynnych i powodując znaczne oszczędności ekonomiczne.


Pewne jest, że pierwszy patent na ekspres do kawy pochodzi z 1884 roku i jest przypisywany turyńskiemu przedsiębiorcy Angelo Moriondo. Przewidywał on zwiększenie przychodów swojej firmy hotelarskiej poprzez zbudowanie maszyny do prostego i niemal natychmiastowego przygotowywania tego napoju. Projekt został zaprezentowany na Expo w Valentino, gdzie publiczność entuzjastycznie przyjęła tę oto alternatywną metodę przygotowywania kawy w zaciszu domowym.


Mop parowy znacznie różni się od tradycyjnego odkurzacza, choć wiele osób myli ich ze sobą. Składa się on ze zbiornika z grzałką elektryczną która podgrzewa wodę, przekształcając ją w parę. Zbiornik jest dostępny w różnych rozmiarach w zależności od naszych potrzeb, a w niektórych modelach pojawia się jako zewnętrzny dodatek, który może być również używany jako przenośny generator pary. Inne elementy zazwyczaj obejmują termostat do kontrolowania temperatury, zawór bezpieczeństwa do regulowania ciśnienia oraz dyszę, do której można przymocować różne akcesoria, jak zobaczymy później.


Jak prawidłowo używać mopa parowego

Aby czyszczenie było skuteczne i nie wymagało wysiłku, konieczne jest zrozumienie jak prawidłowo używać elektrycznego mopa parowego. Od podłóg po dywany, w tym parkiet i kabiny prysznicowe, mopy parowe mogą być szczególnie wszechstronnymi narzędziami, pod warunkiem, że są używane z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności.


Co należy zrobić przed użyciem mopa parowego

Zadaniem mopa parowego nie jest odkurzanie zabrudzonych powierzchni, lecz ich dezynfekcja. Dlatego przed uruchomieniem mopa parowego zaleca się użycie odkurzacza w celu usunięcia jak największej ilości brudu, kurzu i okruchów.Jest to nie tylko przydatne do prawidłowego czyszczenia środowiska, ale także do zachowania długotrwałego działania odkurzacza parowego. Dodatkowo pomaga uniknąć uporczywych nieprzyjemnych zapachów spowodowanych przez pozostały brud uwalniany przez parę. Na szczęście wśród produktów Ariete możemy znaleźć modele hybrydowe, takie jak Steam and Sweeper, łączące funkcję odkurzania kurzu z czyszczeniem podłóg na różnych rodzajach powierzchni, takich jak płytki, panele, gresy , kamień , linoleum czy ceramikę.

Czyszczenie podłóg za pomocą mopa parowego

Pierwszym użytecznym zastosowaniem mopów parowych jest zarówno szybkie jak i skuteczne czyszczenie oraz dezynfekcja podłóg w domu, bez marnowania wody i detergentów. Wystarczy napełnić zbiornik wodą i wykonać mopem ruch do przodu, aby umożliwić wydostanie się pary, a następnie wykonać ruch do tyłu, aby zebrać cały brud ściereczką z mikrofibry. Podłogi szybko wyschną same, a ściereczkę z mikrofibry można zdjąć i wyprać bezpośrednio w pralce.

Mopy parowe do dywanów i parkietów

Ci, którzy mają w domu dywany wiedzą, że należy je codziennie odkurzać, aby zapobiec osadzaniu się kurzu i roztoczy w ciągu dnia. Aby je odkazić i usunąć wszelkie przypadkowe plamy, potrzebne jest również działanie mopów parowych, które można przesuwać po dywanach bez użycia potencjalnie szkodliwych detergentów. Podczas wykonywania tej czynności należy zacząć od dołu pomieszczenia i pozwolić tkaninie całkowicie wyschnąć poprzez odpowiednie wietrzenie pomieszczeń. Jeśli chodzi o konkretną powierzchnię, taką jak parkiet, wiadomo że można ją traktować parą tylko wtedy, gdy jest odpowiednio uszczelniona. W przeciwnym razie może dojść do wypaczenia podłogi, a nawet pleśni. Mopy parowe Ariete są odpowiednie do delikatnych podłóg takich jak parkiet, dzięki możliwości regulacji temperatury pary - która powinna być ustawiona na niższy poziom - oraz obecności ściereczek z mikrofibry, które są delikatne dla drewna podczas odkażania.

Mop parowy do dywanów i sof

Dzięki mopowi parowemu Ariete możemy łatwo i bez wysiłku czyścić i dezynfekować nasze dywany i sofy z tkaniny za pomocą dołączonego akcesorium, które jest przydatne do eliminacji 99,9% zarazków i bakterii.W ten sposób nasze dzieci mogą bawić się w doskonale odkażonym domu, nawet w obecności naszych czworonożnych przyjaciół.

Mop parowy z akcesoriami do dezynfekcji całego domu

Na koniec, mop parowy z odpowiednimi akcesoriami - w tym rurami, dyszami i końcówkami - jest bardzo przydatny do dezynfekcji praktycznie każdej powierzchni w naszym domu. Pomyślmy na przykład o oknach i kabinach prysznicowych, które dzięki parze odzyskują swój blask bez nieestetycznych smug. W tym przypadku wystarczy szybkie przejechanie mopem, aby uzyskać nieskazitelny efekt, z zachowaniem ostrożności przy kierowaniu strumienia w stronę spoin i armatury. Po zakończeniu dokładnie osuszyć ściereczką z mikrofibry.
>>> Sprawdź ofertę naszych doskonałych mopów parowych! <<<