Jak wyczyścić piekarnik?

Piekarnik domowy jest jednym z najbardziej przydatnych i wygodnych w użyciu urządzeń. Niezależnie od tego, czy korzystasz ze standardowego piekarnika w zabudowie, kompaktowej wersji jak ta z oferty Ariete czy zwykłej kuchenki mikrofalowej, bardzo ważne jest, by utrzymywać te urządzenia w idealnej czystości. Ze względu na szerokie zastosowanie piekarnik elektryczny bardzo szybko się brudzi – przygotowujesz w nim przecież nie tylko słodkie wypieki, ale również mięso, z którego wytapia się tłuszcz, zapiekanki, z których czasem spadnie ser czy chrupiące tosty, które pozostawiają okruszki na dnie urządzenia. Jeśli nie usuniesz tych zanieczyszczeń szybko, Twoje gotowanie może stać się niehigieniczne i niezdrowe. Sprawdźmy więc jak wyczyścić piekarnik bez użycia środków chemicznych, wykorzystując tylko naturalne metody.

Jak wyczyścić piekarnik?

Jak czyścić piekarnik bez użycia szkodliwej chemii?

Jeśli często korzystasz z piekarnika elektrycznego, na pewno zdajesz sobie z tego sprawę, że to urządzenie bardzo szybko się brudzi. Zanieczyszczenia mogą wnikać w szczeliny, uszczelki i inne trudno dostępne części, takie jak podwójna szyba piekarnika. Producenci środków chemicznych obiecują idealny efekt w krótkim czasie. Jednak używanie silnej chemii może zaszkodzić Twojemu zdrowiu, ponieważ nigdy nie będziesz mieć pewności czy dokładnie je usuniesz z wnętrza piekarnika. Ponadto, zapach detergentów może pozostać w piekarniku i przenikać do Twoich potraw.

Zanim sięgniesz po chemiczne środki do czyszczenia piekarnika, zastanów się czy nie warto skupić się na naturalnych, bezinwazyjnych dla Twojego zdrowia i środowiska metodach usuwania zanieczyszczeń. Podpowiemy Ci jak stworzyć domowe środki czyszczące, które będą delikatne i zarazem skuteczne.

Najczęściej używanym domowym sposobem na czyszczenie piekarnika jest użycie roztworu octu z solą, który skutecznie eliminuje uporczywe plamy, jak i nieprzyjemne zapachy. Otrzymaną mieszanką należy dokładnie spryskać wnętrze piekarnika i poczekać około pół godziny, by zaczęła działać. Kolejnym domowym sposobem na wyczyszczenie piekarnika jest wymieszanie z wodą sody oczyszczonej. Tak uzyskaną miksturę należy rozprowadzić we wnętrzu urządzenia miękką gąbką i zmyć po godzinie ciepłą wodą. Oba te sposoby sprawią, że nasz piekarnik będzie lśnił jak nigdy dotąd.

Jak wyczyścić szybę piekarnika?

Skoro wiesz już jak wyczyścić skutecznie wnętrze piekarnika za pomocą naturalnych metod, skupmy się na czyszczeniu szyby, o której często zapominamy. Podwójna szyba piekarnika bardzo szybko się brudzi, a jej odtłuszczenie nie jest proste. Na szczęście z pomocą spieszy marka Ariete, która w swojej ofercie posiada wiele urządzeń, które ułatwią Ci sprzątanie. Vapori Jet to myjka parowa, wyposażona w aluminiowy bojler, która wytwarza ciśnienie 3,5 bara. Vapori Jet w zaledwie trzy minuty generuje gorącą parę, którą idealnie wyczyścisz szybę w piekarniku. Na jednym zbiorniku możesz pracować aż 15 minut, co pozwoli na dokładne wyczyszczenie i odkażenie szkła.

Używając Vapori Jet unikaj kierowania strumienia pary bezpośrednio na grzałkę piekarnika, która może ulec uszkodzeniu. Dzięki bogatemu zestawowi akcesoriów wyczyścisz i zdezynfekujesz zabrudzoną szybę w kilka minut. Gorąca para w naturalny sposób eliminuje aż 99,9% bakterii, wirusów i drobnoustrojów, które mogą mieć negatywny wpływ na Twoje zdrowie.
>> Sprawdź ofertę naszych wspaniałych urządzeń do czyszczenia parą <<