Postaw na zdrowe gotowanie z beztłuszczową frytkownicą!

Beztłuszczowa frytkownica, zwana również powietrzną, to rewolucyjne rozwiązanie do każdej kuchni, które pomoże Ci utrzymać zdrowie i dobrą sylwetkę. Dzięki gorącemu powietrzu, które z zawrotną prędkością krąży po wnętrzu frytkownicy uzyskasz efekt smażenia bez użycia tłuszczu lub z minimalną jego ilością. Sprawdźmy jak działa frytkownica i przekonaj się, że warto gotować z takim kuchennym pomocnikiem.

Postaw na zdrowe gotowanie z beztłuszczową frytownicą!

Frytkownica beztłuszczowa - jak to działa?

Frytkownica beztłuszczowa umożliwia usmażenie potraw w zdrowy sposób, bez użycia tłuszczu. Wykorzystuje do tego powietrze i wysoką temperaturę, która panuje w komorze urządzenia. Używając tradycyjnej frytkownicy musisz zanurzyć potrawy w gorącym oleju, przez co przygotowane tak potrawy są ciężkostrawne i niekorzystnie wpływają na Twoje zdrowie. Frytkownica Ariete wykorzystuje strumień gorącego powietrza, szybko tworząc chrupiącą skórkę na zewnątrz potrawy, a środek zostaje miękki. Połączenie krążącego powietrza i wysokiej temperatury pozwala równomiernie usmażyć potrawy.

Z frytkownicą beztłuszczową Ariete możesz przygotować dowolne danie używając tylko jednej łyżki oleju. W urządzeniu przyrządzisz nie tylko chrupiące frytki, ale również kotlety, ryby czy warzywa. W wyborze odpowiednich ustawień pomoże Ci wbudowany programator z różnymi trybami gotowania. Twoje posiłki będą lekkie, a Ty zadbasz o swoje zdrowie. Gorące powietrze krążące we wnętrzu frytkownicy i temperatura osiągająca nawet 200 stopni to gwarancja równomiernego usmażenia Twoich potraw.

To właśnie gorące powietrze sprawia, że potrawy będą miały wyjątkową konsystencję – będą chrupiące na zewnątrz i aksamitnie miękkie w środku. Eliminując tłuszcz Twój organizm będzie Ci wdzięczny, a przygotowane potrawy nie będą się różniły od tych usmażonych w głębokim oleju. Ponadto frytkownica beztłuszczowa Ariete jest praktycznie bezzapachowa, a w trakcie gotowania nie uwalnia się dym. W przeciwieństwie do frytkownic olejowych, frytkownica beztłuszczowa jest prosta w czyszczenia. Duże ilości oleju są trudne do utylizacji i bardzo uciążliwe do wyczyszczenia.

Jak korzystać z frytkownicy beztłuszczowej?

Teraz, gdy już wiesz czym jest frytkownica beztłuszczowa i w jaki sposób działa, przejdźmy do możliwości kulinarnych jakie nam daje. Przed włożeniem potraw do kosza najlepiej jest posmarować go cienką warstwą oleju, by zapobiec przywieraniu potraw. Dzięki pojemnemu koszowi, frytkownica Ariete pozwala na przygotowanie aż do 2,5 kg frytek za jednym razem! Od czasu do czasu należy przemieszać potrawy, by uzyskać efekt równomiernego opieczenia.

Frytkownica beztłuszczowa Ariete stanie się Twoim nieocenionym sprzymierzeńcem w codziennym gotowaniu. W urządzeniu możesz przygotować w zdrowy sposób wszystkie te dania, które do tej pory były smażone na oleju. Bez problemu przygotujesz również mrożone frytki, ryby czy nuggetsy, a także frytki ze świeżych warzyw, kotlety czy krewetki. Dzięki swoim parametrom technicznym, we frytkownicy możesz również użyć do upieczenia warzyw, omletów czy słodkich babeczek. Wszystkie Twoje danie będą miały niepowtarzalny smak, a Ty zadbasz o swoje zdrowie i sylwetkę.