Kuchnia w stylu Vintage! Jak urządzić ją ze smakiem?

Vintage w ostatnich latach stał się kultowym stylem wyznaczającym trendy w wielu dziedzinach, od odzieży po meble i akcesoria wnętrzarskiej. Vintage pozwala na wyrażenie swojej osobowości za pomocą ponadczasowych dodatków. Skupmy się na urządzaniu domu. Elementy Vintage pasują do każdego wnętrza, nawet do tych najbardziej nowoczesnych, przełamując styl i akcentując wyjątkowość pomieszczenia. Aby urządzić dom w stylu Vintage pierwsze kroki skieruj na rynek antyków lub udaj się na strych rodziców czy dziadków, gdzie zapewne uda się znaleźć wyjątkowe perełki, które po odświeżeniu nadadzą Twojemu mieszkaniu wyjątkowy charakter.

Projektanci wnętrz bardzo chętnie sięgają po dodatki w stylu Vintage, przede wszystkim urządzając kuchnie marzeń. Dzięki takim akcesoriom kuchnia staje się przytulna, ciepła, a Ty na co dzień będziesz otaczać się wyjątkowymi przedmiotami. W ofercie Ariete znajdziesz linię urządzeń zaprojektowanych w stylu retro. Wyraź swój styl i postaw na linię Vintage!

Niezawodny sposób na szybkie prasowanie!

Jak urządzić kuchnię w stylu Vintage?

W dzisiejszych czasach Vintage to nie tylko moda i ekonomia. Odświeżając zapomniane, stare meble, które przetrwały próbę czasu masz swój wkład w ekologię i dbasz o środowisko. Dodatki w stylu retro przywołują wspomnienia z dzieciństwa, możemy na chwilę wrócić myślami do kuchni ukochanej babci, która przygotowywała najpyszniejsze ciasto drożdżowe. Jak rozpocząć przygodę w kuchni ze stylem Vintage? Zacznij od ścian, które kolorystycznie pasować powinny do czasów retro. Podążaj logiczną ścieżką projektując kuchnię i uważaj, by nie mieszać dodatków z różnych epok.

Projektanci zwracając uwagę, że styl Vintage odwołuje się do lat 50. i 60. XX wieku, a więc do boomu gospodarczego. W tamtym okresie kuchnia stała się sercem domu, miejscem do spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi, dużą popularność zyskało wspólne przygotowywanie posiłków. Naturalną konsekwencją zachodzących zmian był również wystrój kuchni. Pamiętając o historii lat 50. Powinniśmy urządzić kuchnię w zrównoważonym stylu, uważnie selekcjonując kolory i meble. Genialny efekt osiągniemy wprowadzając tylko dodatki w stylu Vintage, takie jak sprzęt gospodarstwa domowego czy oświetlenie. Projektując swoją nową kuchnię zbierz jak najwięcej inspiracji i zdjęć z okresu cudownych lat 50., które pomogą Ci zrozumieć styl Vintage.

Kuchnia vintage z lat 50. XX wieku

Najbardziej rozpoznawalną cechą kuchni Vintage z lat 50. jest niewątpliwie zastosowanie pastelowych, delikatnych kolorów: zielonego, jasnoniebieskiego, beżowego czy cukierkowego różu. Tych odcieni możesz używać do pomalowania wszystkich ścian lub tylko jednego elementu. Jeśli nie planujesz dużego remontu i malowanie nie wchodzi w grę, postaw na charakterystyczne dodatki i połącz nowoczesne technologie ze stylem Vintage.

Centralnym miejscem kuchni lat 50. był stół o delikatnych, zaokrąglonych kształtach. Na środku stołu postaw ceramiczny wazon z piękną rośliną. Urządzając kuchnię stylu Vintage zwróć również uwagę na firanki i zasłony. Możesz bawić się kształtami i kolorami, tworząc przytulne wnętrze z niepowtarzalnym nastrojem. Motywy, których użyjesz na zasłonach, na przykład grochy czy serduszka, możesz powtórzyć na dywaniku, abażurowej lampie czy ściereczkach kuchennych.

Rozwiązania Ariete: linia Vintage

Pamiętając o walorach estetycznych, nie możemy jednak zapominać o funkcjonalności naszej kuchni. Ariete wie, że kluczową rolę w kuchni odgrywają urządzenia, które pomagają nam w codziennym gotowaniu. Linia Vintage spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, oferując urządzenia do przygotowania posiłków, ciepłej kawy czy herbaty, zamknięte w pięknej obudowie stylu retro. Ta linia urządzeń charakteryzuje się ponadczasowym pięknem, które, ku swojemu zdziwieniu, odkryjesz w czajniku, tosterze, blenderze, urządzeniu do gotowania ryżu, a nawet w piekarniku elektrycznym.

Dla każdego miłośnika kawy Ariete stworzyło ekspresy ciśnieniowe do kawy w pastelowych kolorach. Espresso o poranku z pięknego ekspresu to przepis na idealny dzień. Jeśli epsresso jest dla Ciebie zbyt intensywne w smaku, możesz zaparzyć kawę w ekspresie przelewowym i cieszyć się jej doskonałym smakiem przez cały dzień dzięki dużemu dzbankowi.

Wszystkie urządzenie z linii Vintage Ariete występują w trzech wersjach kolorystycznych: beżowym, niebieskim i zielonym, masz więc pewność, że idealnie wpasują się we wnętrze Twojej kuchni.
>> Zobacz naszą kolekcję urządzeń z linii Vintage <<