Jak skutecznie wyczyścić materac?

Wygodny i odpowiednio przygotowany materac to podstawa dobrego snu, regeneracji organizmu i maksymalnego komfortu. Materac musi zostać dobrany pod kątem naszego zdrowia i preferencji dotyczących odpoczynku. Nie możemy jednak zapomnieć, że materac, na którym śpimy musi być zawsze nieskazitelnie czysty i odkażony, aby zapewnić nam efektywny odpoczynek po ciężkim dniu. Z tego artykułu dowiesz się jak dbać o swój materac, w jaki sposób go czyścić, aby uniknąć powstawania alergenów, bakterii czy pleśni, które mają niekorzystny wpływ na Twoje zdrowie.

Jak czyścić żelazko

Jak czyścić materac: rozwiązania Ariete

Czyszczenie materaca kojarzy Ci się z produktem przemysłowym lub chemicznym środku czyszczącym? Nic bardziej mylnego! Istnieje szereg naturalnych środków, które nie będą miały negatywnego wpływu na Twoje zdrowie. Należy pamiętać, że materac należy czyścić i dezynfekować co najmniej dwa razy w roku – zimą i latem. Przed przystąpieniem do czyszczenia, zdejmij pościel i usuń z niego wszelkie zanieczyszczenia takie jak okruchy, włosy czy sierść zwierząt. Pomoże Ci w tym odkurzacz pionowy Ariete, który w kilka sekund możesz zmienić na kompaktowy odkurzacz ręczny usuwający wszystkie zabrudzenia uwalniając przefiltrowane, czyste powietrze. Odkurzacze pionowe Ariete wyposażone zostały w dodatkowe akcesoria umożliwiające dotarcie nawet do najtrudniej dostępnych zakamarków.

Wyczyść materac sodą oczyszczoną

Soda oczyszczona to genialny sposób na usunięcie nieprzyjemnych zapachów, roztoczy i alergenów. Wysyp dwie garści sody na powierzchnię materaca i pozostaw na dziesięć minut. Po upływie tego czasu użyj odkurzacza Ariete, by usunąć sodę i kurz z powierzchni materaca. Soda oczyszczona wchłonie wilgoć obecną wewnątrz materaca, dzięki czemu nie doprowadzisz do powstania pleśni. Potwórz operację po drugiej stronie materaca.

Zdezynfekuj materac za pomocą gorącej pary wodnej

Najskuteczniejszą metodą na dogłębne wyczyszczenie materaca jest użycie gorącej pary, która dzięki swoim właściwościom również go zdezynfekuje. Gorąca para jest ekologicznym sposobem czyszczenia, który nie wpływa negatywnie na Twoje zdrowie i środowisko. W ofercie Ariete znajdziesz wiele urządzeń do czyszczenia parą, dzięki którym Twój dom będzie lśnił. Do dezynfekowania materaca polecamy poręczny Vapori Jet, który w trzy minuty od uruchomienia generuje gorącą parę. Para eliminuje 99,9% zarazków, bakterii i roztoczy w naturalny sposób, bez konieczności używania chemiczny detergentów.

Osoby poszukujące najlepszych efektów i korzyści dla zdrowia powinny sięgnąć po innowacyjne urządzenie do sanityzacji pomieszczeń Sani-Jet. Jest to pierwszy na rynku nebulizator, który zdezynfekuje otoczenie i wszystkie powierzchnie w Twoim domu. Korzystanie z Sani-Jet jest bardzo proste – rozpuść saszetkę roztworu dezynfekującego w wodzie z kranu. Sani-Jet generuje 0,1% aktywnego chloru, co daje Ci gwarancję maksymalnej higieny Twojego materaca. . Dzięki regulacji intensywności i kierunku strumienia, możemy rozpylić roztwór bezpośrednio na powierzchnię. Płyn szybko wysycha i już po minucie spełnia swoje zadanie – powierzchnia jest odkażona. Przygotowany roztwór pozostaje aktywny przez około 7 dni i w tym czasie możesz dezynfekować inne pomieszczenia, od sypialni po łazienkę.
>>> Sprawdź ofertę naszych oczyszczaczy parowych! <<